כיום, לצורך התנדבות פעילה במד"א – יש חובת הרשמה לאתר מד"א החדש כולל העלאת הטפסים הנדרשים (תצלום אישי, תצלום תעודת זהות, אישור רפואי, אישור חיסונים או בדיקת נוגדנים, לגברים- אישור משטרתי. למתנדבי נוער- אישור הורים ולנהגים- תצלום רישיון נהיגה).

כיצד לבדוק אם אתה רשום? הכנס לאתר מד"א (בכתובת www.mdaisrael.org.il) והכנס שם משתמש (תעודת זהות) וסיסמא (שאם אינך זוכר אותה, ניתן להיעזר באופציה 'שכחתי סיסמא').

במידה ואתה רשום- מתחת לשם שלך יופיע הסטטוס בו אתה נמצא ('עדכון פרטים', 'ממתין לאישור רכז למערכת', 'מאושר פעיל'- וכן הלאה). במידה ואתה נמצא בכל סטטוס אחר למעט מאושר ופעיל- צור קשר עם אחראי המתנדבים באזורך במייל על מנת שיבדוק מדוע זה כך ומה חסר.

במידה ואתה לא רשום- ואתה מעוניין להמשיך ולהתנדב- עלייך להירשם. כיצד? תשלח פנייה לרכז המתנדבים והוא יחזיר לך מצגת והסבר מפורט כיצד לבצע זאת. התהליך מעט מייגע (כולל שני שלבים, האחד קצר אך השני דורש סריקה של כל המסמכים שפורטו לעיל' ומעט סבלנות וזמן)- אך אין ברירה מלבצע אותו פעם אחת ולתמיד.

הזמנת מדים- כיום כל התנהלות המתנדבים הינה באתר מד"א. כלומר, רישום למשמרות, הזמנת מדים, רישום לקורסים, קבלת הטבות וכו'- מתבצעים כולם אך ורק דרך חנות המתנדבים ב- CRM אליה יכול להיכנס רק מתנדב מאושר ופעיל (עוד סיבה טובה להשקיע בכך..).

כל מתנדב זכאי לקבלת מדים בחינם כפונקציה של מספר השעות בהן הוא מתנדב (כל שנתיים, או 200 שעות התנדבות- כפי שמופיע במערכת הטיימ- טייבל) כאשר ההקצאה נפתחת אוטומטית באתר (להזכירכם כי מתנדבים בוגרים זכאים לסט מדים שלם הכולל גם חולצה וגם מכנסיים ומתנדבי נוער לחולצה בלבד).

אולם, מתנדב שמעונין ביותר מסט מדים אחד או להזמנת סט נוסף (או חלק ממנו) עוד לפני פתיחת הקצאה נוספת- יכול לרכוש זאת בכל זמן, ללא הגבלת כמות, בעלות מינימלית (של כ15 שקלים למכנס, 30 שקלים לחולצה, וכו').

הרכישה מתבצעת על ידי התחברות ל-CRM ß כניסה ל'חנות המתנדבים' ß 'מדים והטבות' ß וכניסה למוצר הרצוי לרכישה.
או על ידי התחברות לאפלקצית "צוותי מגן דוד אדום" < מערכת נוכחות < סידור עבודה < חנות מתנדבים. 

דרכי קבלת ההזמנות- ניתן לבקש שליח (בעלות מספר שקלים נוספים) או לחלופין לבקש הזמנה לסניף הקרוב אלייך (תחנת מד"א פעילה) 

בהצלחה