לתושבי מועצה אזורית הר חברון,

 

חלוקת כרטיסי מזון לאוכלוסיות זכאיות שנפגעו כלכלית עקב משבר הקורונה יוצאת לדרך

 

משרד הפנים, בשיתוף המועצה אזורית הר חברון יעניק סיוע לאוכלוסיות זכאיות ברכישת מזון ומוצרים חיוניים באמצעות כרטיסים נטענים.

 

שימו לב!

כל תושב שאינו רשום במחלקות הגביה של הרשות כזכאי להנחה על פי מבחן הכנסה בשיעור של לפחות 70% או אינו אזרח ותיק הזכאי לגמלת הבטחת הכנסה, אך עומד בתנאי מבחן ההכנסה - רשאי להגיש "בקשה להנחה על פי מבחן הכנסה" באתר המועצה לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן ע"י המועצה>> https://www.hrhevron.co.il/1260/

 

מי שיימצא זכאי בכפוף למבחן ההכנסה הקבוע, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במקרה שיאחר את מועד חלוקתם ובלבד שבקשתו תוגש (כולל כלל המסמכים הנדרשים שיימצאו תקינים) לא יאוחר מ- 29.4.21.

 

יובהר כי יש למלא את טופס הבקשה לזכאות ולהגישו בצירוף המסמכים הנדרשים אך ורק לרשות המקומית שבה אתם רשומים כתושבים (לפי הרישום בספח תעודת הזהות). את טופס הבקשה ניתן למצוא/למלא באתר המועצה בה אתם רשומים.

 

כרטיסי המזון הנטענים יחולקו בשלוש פעימות:

פעימה ראשונה תחולק החל מ-3.3.21

פעימה שניה תחולק החל מ-18.3.21

פעימה שלישית תחולק החל מ- 11.4.21

שווי כרטיס אחד לזכאי (בעל/ת משק בית ובת/בן זוגו/ה) הוא 300 שקלים.

שווי כרטיס אחד לכל נפש נוספת במשק הבית על פי מבחני הכנסה הוא 225 שקלים.

מקסימום גובה הכרטיסים הנטענים למשק בית בכל אחת מהפעימות יעמוד על 2,400 שקלים.

כל הסכומים האמורים לעיל עשויים להשתנות בפעימות הבאות בכפוף למגבלות תקציב.

 

אופן חלוקת הכרטיסים:
בימים בקרובים תחל חלוקת הכרטיסים במועצה אזורית הר חברון. שליחים מטעם משרד הפנים ייצרו קשר עם הזכאים וכרטיס המזון הנטען יגיע אליהם עם שליח עד הבית! חשוב לדעת: בכדי לקבל את כרטיס המזון יש להזדהות בפני השליח באמצעות תעודת הזהות. לא יעשה כל שימוש בתעודת הזהות שתימסר, למעט זיהוי לצורך קבלת הכרטיס.

לכרטיס מצורף דף הסבר בכל השפות ובו כל הפרטים הנדרשים בכדי לממשו. שאלו את השליח על אופן הפעלתו.

 

לתשומת לבכם!

כל תושב שאינו רשום במחלקות הגביה של הרשות כזכאי להנחה על פי מבחן הכנסה בשיעור של לפחות 70% או אינו אזרח ותיק הזכאי לגמלת הבטחת הכנסה, אך עומד בתנאי מבחן ההכנסה - רשאי להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת הכרטיסים וזו תיבחן ע"י הרשות המקומית. 

מי שיימצא זכאי בכפוף למבחן ההכנסה הקבוע, יקבל את הכרטיסים רטרואקטיבית במקרה שיאחר את מועד חלוקתם ובלבד שבקשתו תוגש (כולל כלל המסמכים הנדרשים שיימצאו תקינים) לא יאוחר מ- 29.4.21.

יובהר כי יש למלא את טופס הבקשה לזכאות בצירוף המסמכים הנדרשים ולהגישם אך ורק לרשות המקומית שבה אתם רשומים כתושבים (לפי הרישום בספח תעודת הזהות). את טופס הבקשה ניתן למצוא/למלא בכתובת של המועצה בו אתם רשומים  ולהגישו למועצה (ששם אתם מופיעים בכתובת לפי משרד הפנים).