עדכון קורונה/ מס' 19


חמישי |  21:30 | 30.4 ו' אייר


תושבים יקרים,

סוגיית פתיחת מערכת החינוך חיונית וחשובה לכולנו ומאידך מאתגרת וכרוכה בניהול סיכונים, חשוב לנו להביא לידיעתכם את הערכות המועצה, למרות שהחלטה סופית טרם התקבלה וכאשר תתקבל אנו ניידע אתכם.


מתחילת השבוע אנו נערכים על פי ההנחיות לפתיחה מדורגת של מוסדות החינוך, את ההכנות מוביל צוות אגף החינוך יחד עם המנהלים, המורים והגננות ובשיתוף מחלקות המועצה, ועל כך הערכתי הכנה ,על המסירות החשיבה וההשקעה.


♦ גנים
נכון לרגע זה מועד פתיחת הגנים טרם נקבע וככל הנראה ידחה ולא יהיה ביום ראשון.


♦  בתי ספר
על פי הנחיית הממשלה מתחילת השבוע, הלימודים  בבתי-הספר במועצות המקומיות ובמועצות האזוריות יחודשו באופן הדרגתי, החל מיום ראשון הקרוב, כל זאת בכפוף להערכת מצב שתערך ביום שישי (מחר) או במוצאי שבת . 

בשלב הראשון יחזרו למסגרות  תלמידי כיתות א'-ג'. תלמידי כיתות ד' – י'"ב ימשיכו בינתיים בלמידה מהבית.

עם זאת הממשלה טרם קיבלה החלטה על אישור ומימון של הסעות מאורגנות , אנו  במועצה שותפים לדרישה של כלל  המועצות האזוריות ובמידה ולא תהינה הסעות לבתי הספר בתי הספר במועצה לא יפתחו ולא נוכל להסיע לבתי הספר מחוץ למועצה .

באגרת המצורפת  ניתן לקבל מידע על ההכנות שאנו עושים לקראת חזרתם של תלמידנו לגנים  וכיתות א'-ג' לבתי-הספר, והסבר כיצד תתנהל הלמידה והשהות במסגרות לאחר שיוחלט לחזור ללימודים.  
 
הלימודים לכיתות א'-ג' בקרית גת, מיתר, וקרית ארבע יחלו ביום ראשון.


♦ חינוך מיוחד
מסגרות לתלמידי החינוך המיוחד נפתחו בתחילת שבוע וכן מערך ההסעות, הלימודים נמשכים כסדרם.


♦ מעונות
מעונות היום נמצאים בניהול היישובים ותחת פיקוח והנחיה של רשת המעונות של המתנ"ס. אנו פועלים בשיתוף פעולה עם יתר רשתות המעונות בארץ ונכון לשעה זו מודל ההפעלה שאותו דורשת המדינה אינו אפשרי ולכן, בהחלטה משותפת לכלל הרשתות המעונות לא יפתחו.


♦ צהרונים
נכון לשעה זו אין הנחיות מסודרות לפתיחת הצהרונים והם ישארו סגורים עד להנחיות ברורות.


♦ הרחבה בנושא ההסעות 
סוגיית ההסעות טרם נפתרה כשעיקר הדיון סביב מחלוקת בין משרדי הממשלה כמה מותר להסיע בכל הסעה, האם יאפשרו מספר סבבי הסעה ביום, ובכמה ישופו חברות ההסיעים בגין כך. 


אנו פועלים במרץ בשעות אלו עם כלל המועצות האזוריות  מול משרדי הממשלה השונים, ומול המל"ל לסכם את הסוגיה הזו ולהחזיר להפעלה את האוטובוסים של החל"פ כפי שהיה קודם פרוץ המשבר, בכל מקרה בתי הספר  ערוכים לקליטת התלמידים במידה ויתאפשר מקווה לבשר בשורות טובות. 


 לסיכום 
גם בשעה זו הרבה סימני שאלה, ולמרות זאת היה חשוב לנו ליידע אתכם כי  אנו פועלים מתוך חוסר הוודאות ועושים את מלא ההכנות הנדרשות ,כדי לחזור לשגרת לימוד וחיים.


נמשיך לעדכן בהתפתחויות.


לאגרת אגף החינוך לחצו>> https://www.hrhevron.co.il/news/397/
(תוכן האגרת רלוונטי במועד החזרה ללימודים)


בברכה,
יוחאי דמרי, ראש המועצה