עדכון בנושא הקורונה / מס' 7

תושבים יקרים ערב טוב,

מועצה אזורית הר חברון ממשיכה לפעול בתיאום עם כל גורמי הממשלה למניעת התפשטות נגיף הקורונה בהר. כמו כן צוות המועצה נערך לשינויים הנדרשים בהתאם להנחיית ממשלת ישראל מהערב על הקטנה משמעותית בפעילות הרשויות המקומיות.

היום נפתח בסבב מפגשים ביישובים בית חגי ועתניאל יחד עם הנהגות היישובים, יוחאי דמרי ראש המועצה, אלירם אזולאי המנכ''ל ומנהלים מתחומים שונים, הפגישות נועדו ללוות ולעמוד מקרוב אחר מצב התושבים והתארגנות הקהילתית.

נכון לעכשיו נמצאים בבידוד כ500 תושבי המועצה, עד כה לא דווח על חולה מאובחן.

הערכתנו הרבה לתושבים על גילוי אחריות ושמירה על הנחיות משרד הבריאות. אנו מלאי הערכה להתנהלות הקהילות בהובלת ההנהגות על יוזמות יישוביות, ערבות הדדית ותמיכה במשפחות, על אף התקופה המאתגרת.

 

 פעילות מועצתית:

שירותי המועצה השוטפים נמשכו עד כה כסדרם בהתאם להנחיות הממשלה. היום התקיימו וועדות בין מוסדיות ואבחונים. אנו נערכים לקיים ישיבת מליאה, ועדות תכנון ובניה ועוד בהתאם להגבלות. במקביל אנו פועלים במגוון דרכים לסייע לתושבים. עפ"י הנחיית משרד הפנים לא מתאפשרת קבלת קהל וניתן להיעזר בשירותים המקוונים באתר המועצה וכן בקשר טלפוני ובמייל. אנו לומדים את הנחיית הממשלה ונעדכן בהקדם על הקטנה בשירותי המועצה.

 מוקד קורונה- הקו החם:

הבוקר פתחנו 'קו חם', מענה טלפוני אנושי על ידי צוות המועצה בו ניתן לקבל מענה ראשוני מידע לגבי קורונה, ליווי רגשי על ידי אנשי מקצוע, ריכוז מתנדבים ועוד. מוזמנים להפנות שאלות למוקד במספר 02-9969161 בין השעות 9:00-16:00

 ריכוז מידע לתושבי ההר באתר המועצה:

אנו מעדכנים כל העת במידע רלוונטי עבורכם הכולל פעילות לילדים, המלצות לאתרי תוכן למידה מרחוק ועוד https://www.hrhevron.co.il/1044/

 עסקים למען תושבים:

פתחנו באתר המועצה ריכוז מבצעים ומוצרים רלוונטים לתושבים בתקופה זו: מוצרי בריאות במחירים מיוחדים, קייטנות והפעלות לילדים, ייעוץ חינם עם פסיכותרפיסט, משלוחי פיצה חינם ועוד. https://www.hrhevron.co.il/1065/

 דחיית סקר נכסים:

לאור המצב החליטה הנהלת המועצה לדחות עד להודעה חדשה את מדידות הנכסים במסגרת סקר נכסים שהיה אמור להתחיל השבוע.

 מחסני השוק:

אנו בקשר רציף עם הנהלת הרשת וחשוב לדעת כי המלאי בחנות רב ובשלב זה לא צפוי חוסר במזון. אנא העזרו בסבלנות.

 מקוואות:

עודכנה הנחיית משרד הדתות ומקוואות הגברים נפתחים בהתאם להנחיות שינתנו על ידי המועצה הדתית.

 תחבורה ציבורית:

החל ממחר יתבצע התשלום בעזרת כרטיס הרב קו ולא יתאפשר תשלום מזומן, נכון לשעה זו לא דווחנו על שינויים במערך התחבורה, להערכתנו יהיו כאלה, עקבו אחר העדכונים שיופצו.

 ספריות:

בשלב זה הספריות ביישובים סגורות, אנו בוחנים מתכונת מצומצמת לפתיחתם. השבוע תעלה לאתר המועצה פעילות לתושבים בהובלת צוות ספריות פרטים בקרוב.

 פעילות נוער:

מחלקת הנוער של המועצה פועלת יחד עם רכזי הנוער ליצור פעילות התנדבותית וסיוע ביישובים, *משחקורונה* החל ממחר בהובלת הנוער יופצו משימות משפחתיות דרך אתר ופייסבוק המועצה.

 ארנונה לעסקים:

עסקים קטנים המבקשים דחיה בתשלומי הארנונה יגישו בקשה באמצעות טופס שיתפרסם מחר באתר המועצה.

 דיווחי מבודדים:

תושבים מתבקשים לעדכן את רכזת הקהילה או המזכיר על מנת שיעדכנו אותנו ונוכל לסייע.

 עושים מהקורונה לימונדה:

מוזמנים לשלוח לנו יוזמות יפות שהקורונה הביאה איתה ליישוב שלכם למייל dover@hrhevron.co.il

-------------------

מומלץ להצטרף לקבוצות הווצאפ האזוריות של המועצה בהם עוברים עדכונים שוטפים, להצטרפות >>>> https://www.hrhevron.co.il/902/

כל המידע בנושא הקורונה באתר המועצה>>> https://www.hrhevron.co.il/1044/

להנחיות משרד הבריאות>> http://bit.ly/2VMR0TC ניתן לקבל מידע במוקד המשרד 5400*

אפליקציית שאלות ותשובות משרד הבריאות>> https://bfctech.life/download-coronapp/

לקבלת תמיכה רגשית ניתן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים במועצה בטלפון: 02-9969141 24/7 לעו"ס כונן או במייל>> noal@hrhevron.co.il