עדכון קורונה/ מס' 16
חמישי | 11:00 | כ"ב ניסן 16.4

תושבים יקרים,

 ראש המועצה, יוחאי דמרי: "חג החירות השנה, אתגר את כולנו, איך לחגוג ולהרגיש חירות מתוך סגירות. בסיומו של החג אין ספק כי כולנו מייחלים לחזור לשגרה, אבל מבינים, שהשגרה תהיה אחרת, מצומצמת ושונה, ותלויה כל הזמן בעוצמת התפשטות הנגיף. אנו ממתינים להחלטות הרשמיות של הממשלה ועם קבלתם נגזור את המשמעויות המעשיות אצלנו. למרות שאצל רבים מאיתנו כבר פקעה הסבלנות, חשוב ביותר לשמור על אורך רוח, וקיום ההנחיות שהוכיחו את יעילותם. בסיכום חג הפסח, ודווקא מתוך האתגר, אני מרגיש כי אנו תושבי ההר יוצאים ממנו מחוזקים לעולם.

במהלך החג נפגשנו עם אלפי תושבים בסיורים הוירטואלים שצילמנו באזור, בהופעתו המרגשת של ישי ריבו ובחידון תנ"ך משפחתי ומרשים. תחושת הלכידות, והיחד המשפחתי, היישובי והאזורי בליווי התכנים האיכותיים הפיחו בכולנו רוח טובה ונעימה, חיזקו את 'גאוות היחידה' ההר חברונית, ואני מקווה שהקלה על השהות בבתים למרות הכל. לצד הפעילות שיזמה המועצה והמתנ"ס, ביישובים רבים קיימו פעילות מגוונת ומעודדת, וכן נהנו בקרבת הבתים מהטבע הנפלא שנמצא בשיאו בכל האזור. לשמחתנו הוכח שוב כי חוזקן של קהילות הר חברון הוא נכס עיקרי בעיתות שמחה ובוודאי בזמנים מאתגרים. תודה גדולה לכל שותפינו בכלל מחלקות המועצה, המתנ"ס, הנהגות היישובים, המועצה הדתית והחברה לפיתוח הר חברון."

------------

סטטוס חולים מאובחנים בהר חברון 

כרמל- 1
עתניאל- 0 / החלימו-2 
סנסנה - 1 / החלימו-2
עשהאל- 8 / החלימו-5
מעון- 3
בית יתיר- 2 / החלימו-2


סיכום: מתחילת אירוע הקורונה אובחנו 25 תושבים כנשאי הנגיף, וב"ה ישנם 11 מחלימים.

אנו מבקשים מהתושבים בבידוד לעדכן את רכזות הקהילה שמעדכנות את המועצה. 

 כעת עומד מספר החולים המאומתים על 14-נאחל להם רפואה שלמה

----------

מספר עדכונים:

תחבורה ציבורית
הבוקר חזרו לשירות קווי התחבורה במתכונת מצומצמת למידע על לוחות זמנים וקווים פעילים: https://bus.gov.il
הערב בשעה 20:00 תופסק פעילות התחבורה הציבורית עד ליום ראשון בבוקר.


בריאות לחולים
בערב חג שני עודכנו כי נעם בר תושב כרמל אובחן כנשא הנגיף מצבו קל והוא באשפוז ביתי, צוות המועצה ערך עימו תשאול ממנו עלה כי רוב הזמן לא בא במגע עם אחרים, ועדכן את הבודדים שבאו עימו במגע. אנו מודים לנעם על שיתוף הפעולה ופרסום שמו.


מערכת החינוך
אגף החינוך במועצה נערך להנחיות החדשות ובמידה ויתאפשר יחל להפעיל את הלימודים במתכונת ובהיקפים שיוחלטו. בשבוע הקרוב יתמוך האגף בתכנית הלמידה מרחוק של בתי הספר. במקביל נערך אגף התשתיות לשיפוצי קיץ במוסדות החינוך לנצל את הימים בהם המוסדות ללא תלמידים.

המתנ"ס ומחלקת הנוער
הצוות פועל לגבש תוכנית המשך לתקופה הקרובה בה ישהו תלמידים ותושבים רבים בבתים.


קהילות ושירותים חברתיים
הערכה היא כי האוכלוסיה הוותיקה תהיה האחרונה לצאת מהבתים ועל כן שוקדים במחלקה לבנות תכנית עבודה מקיפה לתמוך בהם.

שירותי המועצה
במהלך החג פעל צוות החירום של המועצה באופן שוטף כולל הקו החם, סבב נוסף של חלוקת מחשבים למשפחות, פינוי אשפה, טיפול בתקלות תשתית, רכישת תרופות וחלוקת מזון, ליווי משפחות חולים ומשפחות נוספות. פעילות המועצה השוטפת מתחדשת הבוקר באופן מצומצם ופרוייקטי בניה משמעותים יחלו בשבוע הקרוב.


שותפים למאמץ הלאומי
אנו מברכים את תושבי ההר מתנדבי מד"א שביצעו במהלך החג בדיקות לילדים עם צרכים מיוחדים בכפר 'עלה נגב', וכן את תושב ההר מפקד הטייסת שהוביל מבצע הצטיידות חירום במדינות בעולם תוך סיכון עצמי.

 יום העצמאות הזיכרון והשואה
טקסי היישובים ופעילות המועצה יקבעו לאחר קבלת ההנחיות החדשות.