עדכון קורונה/ מס' 13

שלישי | 23:00 | 31.3 ו' ניסן

תושבים יקרים,

אנו בתוכו של שבוע נוסף בבידוד. משך הזמן, המציאות הכלכלית וההכנות לחג מביאים אתגרים לא פשוטים ועם זאת תושבי הר חברון לשמחתנו, מגלים אחריות וברוב היישובים מקפידים על ההנחיות ובהתאם לכך נשמרת רמת הדבקות נמוכה.

לצד משימות השגרה, מתנהלת המועצה בצוות חירום משימתי שמתכנס מידי יום להערכת מצב וקבלת עדכונים מכלל הגורמים. ישנו קשר רציף עם הנהגות היישובים, מהשיחות עולה כי החוסן המשפחתי והיישובי חזק ומורגש ובעזרתו צולחים את התקופה המאתגרת. צוות המועצה מודה לרכזות הקהילה, למזכירים ולשאר הנהגת היישובים על המעורבות וניהול המשבר להם תרומה חשובה ביכולת העמידה של הקהילה.

להלן מספר עדכונים:

עדכון חולים ומבודדים

בהר חברון ישנם כ180 תושבים בבידוד. מספר הנשאים המאובחנים עומד על 18 ומתוכם 3 מאושפזים בבית חולים ובמלונות. מצבם של כל החולים ב"ה טוב.

החלוקה ליישובים:

עתניאל - 1

סנסנה - 3

עשהאל - 10

מעון - 1

בית יתיר- 3

בפורטל הקורונה באתר המועצה ניתן לצפות בדיווח על מסלולי החולים כפי שעלה בתשאול עם התושבים, בפרסום מוזכרים רק תחנות בעלות פוטנציאל השפעה על הציבור, אנו מודים לתושבים על השיתוף הפעולה עם צוות התשאול של המועצה. אנו מבקשים מכל תושב שנכנס לבידוד לדווח למזכיר או לרכזת הקהילה.

סקר איתור אוכלוסיה בסיכון

עזרו לנו לאתר מוקדי התפרצות בקרב קהילות בהר חברון ומלאו פעם ביום את השאלון הקצר של משרד הבריאות>>http://https://katzr.net/8d0eff (הקישו כל שם רחוב ביישוב שהמערכת תאתר)

מתנדבים

בימים אלו אנו נדרשים לסיוע לאוכלוסיות שונות, נשמח לעזרתם של תושבים מתנדבים, השאירו פרטים בטופס המצורף>> https://katzr.net/2d0069

שאלון צרכים טיפוליים

בתקופה לא פשוטה זו של "שגרת קורונה" , צוות הטיפול בהר חברון חושב עליכם ומעוניין לסייע ככל הניתן. על מנת שנוכל לקדם ולבנות מענים נכונים עבורכם, נשמח שתענו על שאלון קצר >>http://https://katzr.net/4d56f2

(מרכז חוסן, מרקם, שרות פסיכולוגי חינוכי, להב"ה, מרכז להתפתחות הילד ומחלקה לשירותים חברתיים)

רכישת תרופות לותיקים

משפחות ותיקים שאינם יכולות לצאת מהבית, מוזמנות לפנות דרך מוקד המועצה או לאגף הרווחה ולהעזר בחלוקת התרופות. במהלך השבוע נמשכת גם חלוקת מנות האוכל המבושלות בעזרתם של מתנדבים.

קנסות וטיולים בחול המועד

משטרת ישראל אוכפת המצאות תושבים במרחבים הציבורים שאינם לצורך. בחלק מהיישובים אף חולקו קנסות לתושבים, מהמשטרה נמסר כי הם מבקשים מהתושבים להקפיד בימי חול המועד על ההנחיות ולא לצאת לאתרי הטבע והמעיינות.

שירות המועצה

לאור ההנחיות החדשות מצמצמת המועצה את כח האדם ל15%, עם זאת שירותי המועצה ימשיכו להינתן בתחומים השונים אך לא באופן מלא, נא הבנתכם.

ילדים עם צרכים מיוחדים

צוות המועצה יחלק למשפחות עם ילידים בעלי צרכים מיוחדים משחקי קופסא מתאימים וכן חולקו מספר מחשבים ניידים למשפחות נצרכות. נבחנת האפשרות לחדש את הטיפולים עבורם בכפוף להנחיות, הודעת עדכון תצא בנושא.

ערוץ תוכן הר חברון

מידי יום עולים בדף הפייסבוק ובערוץ היוטיוב של המועצה תכנים עשירים לכל המשפחה, מוזמנים לעקוב באתר המועצה ובדף הפייסבוק אחר לוח השידורים.

קניות לחג

חג הפסח קרב ובא ובשל המצב אנו ממליצים להקדים את הקניות ככל הניתן ולא להמתין לרגע האחרון. ניתן להזמין משלוחים בחניות המזון הבאות: מחסני השוק, המכולות בסוסיא וביתיר ובקרית ארבע- דקל, יגל רפאל ויעקובי.

פורטל קורונה

באתר המועצה הוקם עבורכם דף מתעדכן בו ניתן לקבל מידע חיוני- תוכן ולמידה מרחוק, הודעות, אנשי קשר, מסלולי חולים, הודעות מתורגמות לאנגלית, רשימת עסקים ועוד>> https://www.hrhevron.co.il/1044/

קרן ערבות הדדית

קרן צדקה הר חברון עוזרת לנזקקים במהלך כל השנה וכעת יותר מתמיד יוצאת לעזרת המשפחות מההר שנקלעו למצוקה כלכלית בעקבות הקורונה. בשבוע האחרון עלה מספר הפניות לסיוע ולקראת חג הפסח נפתח מבצע "קמחא דפסחא". תושבי הר חברון מוזמנים להכנס ולתרום כדי שכל השכנים שלנו יחגגו את החג בכבוד. לתרומות>> https://tickchak.co.il/10916 "עניי עירך קודמים"

קו חם- קו מידע

קו המידע פעיל מידי יום בין השעות 9:00-16:00 ונותן מענה במגוון נושאים, ניתן לפנות למידע, צורך בליווי רגשי, הנחיות, שרותי מועצה ועוד במספר>> 02-9969161

דגלי ישראל, מבצע תליית דגלים

לקראת חג הפסח ויום העצמאות תחל המועצה ביום חמישי לתלות דגלי ישראל בצמתים הראשיות בכבישי הר חברון, בתקופה מורכבת זו בה אנו נתונים יש בצעד הקטן לחזק ולהרים את הרוח.

מכירת ציוד הגיינה

בשל הביקוש חידשה החברה לפיתוח את המלאי ומוכרת בחנות הנוחות בקרית ארבע את המוצרים הבאים: אלכוג׳ל 70% אלכוהול תוצרת הר חברון 500 מ"ל במחיר 28.8 ש"ח, 100 מ"ל במחיר 14.9 ש"ח, מסיכה בתקן KN95 מחיר ליחדיה 35 ש"ח, זוג מסכות בד במחיר 10 ש"ח, מסכת פלסטיק רב פעמית ב 40₪ מחיר מיוחד לתושבי הר חברון בהזמנה דרך מזכיר/רכזת קהילה - מסכה kn95 ב 25₪, מסכת פלסטיק רב פעמית ב 32₪, אלכוג׳ל 500 מ״ל , 70% אלכוהול תוצרת הר חברון ב 24 ₪ . לפרטים והזמנה קבוצתית>> sigalf@hlp.co.il | 052-4239616

סתימות ביוב

בימים אלה נאלץ צוות אגף תשתיות של המועצה להשקיע זמן רב בפתיחת סתימות במערכות הביוב בישובים, צוות האגף מבקש להקפיד ולא לזרוק לאסלה מגבונים ומוצרי הגיינה. הסתימות יוצרות נזקים ואי נעימות לתושבים ועולות כסף רב לקופה הציבורית.

מחר (רביעי) יופץ קובץ עדכונים מיוחד לקראת הפסח

בברכת בריאות איתנה וחזרה מהירה לשגרה.

דוברות הר חברון