כנס ההנהגות השנתי של הר חברון נערך לאחרונה בהשתתפות נציגים מהנהלות היישובים, רכזות קהילה, מזכירים חברי מליאה ומנהלים המחלקות במועצה. מטרת הכנס השנה הייתה לעודד יזמויות עסקיות חדשות בתוך היישובים שיוסיפו לחוסן הכלכלי והחברתי של כל יישוב.
זהו חלק ממהלך משמעותי אותו מתניעה המועצה האזורית הר חברון לקראת קידום יזמות וחדשנות בקרב התושבים, הישובים והמועצה ככלל. בשיא הכנס התקיימה תחרות האקטון בה יזמו והציגו כל אחד מהיישובים את התוכנית להקמת נכס מניב  שיאפשר לישוב להרחיב את מקורות ההכנסה העצמיות לטובת פיתוח היישוב.  במהלך תחרות ההאקטון הציגו הנהגות היישובים רעיונות יצירתיים ומלאי פוטנציאל למיזמים במגוון תחומים רחב, ביניהם מיזמים תיירותיים, חברתיים ועוד.

במקום הראשון זכה הרעיון של היישוב סוסיא שהציגו פלטפורמה דיגטלית לשיווק עסקים תומכי תיירות, במקום השני היישוב מעלה חבר עם רעיון למתחם עסקים, ובמקום השלישי היישוב סנסנה עם רעיון עסקי למכלול תיירות. כל הזוכים קיבלו פרסים של עשרות שעות יעוץ עיסקי לליווי מימוש הפרויקטים.

שר הכלכלה ח''כ אלי כהן שלקח חלק פעיל באירוע כחבר ועדת השיפוט וכמרצה, ציין השר כי פיתוח תשתית כלכלית תביא להגדלת היצע מקומות העבודה באזור הר חברון, לעידוד צמיחה דמוגרפית ביישובי המועצה וכפועל יוצא תידרש הכשרת נציגי ציבור ובעלי תפקידים ויזמים לניהול מקצועי בנושאי יזמות עסקית.לדבריו "יזמות היא אחת הדרכים בהם יכולים תושבים לקחת חלק פעיל בפיתוח עתידם מחד, אך גם ברמת הישוב בו הם גרים.
כלכלה עוד אמר שר הכלכלה אלי כהן  "יזמות עסקית של יישובים יכולה לשמש מנוף לפיתוח תשתית כלכלית שירחיב את היצע מקומות העבודה ויעודד צמיחה דמוגרפית. אמליץ למועצות אחרות ליישם את התוכנית שאני רואה כאן."

כחלק מכך, ביססה המועצה שיתופי פעולה עם גורמים מובילים לעידוד יזמות ופועלת להרחיב את מערך השירותים והתמיכה המוצעים לכל תושב שיהיה מעוניין ליזום ולקדם פרויקטים חברתיים, עסקיים, טכנולוגיים וחדשניים."

לדברי יוחאי דמרי, ראש המועצה "יזמות וחדשנות מהווים כלי בעל חשיבות להעצמת ההתיישבות וליצירת קרקע פוריה לפיתוח הזדמנויות. כמועצה מקדמת חדשנות, בחרנו לפעול בצורה חדשנית לקידום היזמות והשקנו תחרות במסגרתה תושבינו נדרשים לגבש רעיונות למיזמים ברמת הישוב או קבוצת ישובים".

להלן מצגות יוזמות היישובים:

לצפייה במצגת היישוב אשכולות- פארק לבעלי מוגבלויות. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב טנא עומרים- בית לגיל השלישי. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב כרמל- מתחם למטפלי גוף-נפש. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב מעון- תיירות לילדים. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב מעלה חבר- מרכז עסקים. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת מצפה יאיר- כפר אומנים. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב סוסיא-מיתוג תיירותי. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב סנסנה- מכלול תיירותי. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב עתניאל- מרכז הרצאות. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב שמעה- מרכז תרבות. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישוב שני ליבנה- סקי מים. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת היישובים תלם וטנא עומרים- מתחם משרדים. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת עובדי המועצה- בית סוהר. לחצו כאן>>

לצפייה במצגת עובדי המועצה- המוסד ללימודי ערב. לחצו כאן>>