• בית המדרש מהווה  מרכז רוחני ומרכז לפיתוח אישיות התלמידים  בבית הספר .
  • אנו שואפים שבית המדרש יגבה ואף יעצים את העבודה החינוכית  הערכית והלימודית הנפלאה שנעשית בכתותמתוך רצון לראות את בוגרי ביה"ס בע"ה כנוער ואנשים מעוצבים יותר, מאמינים יותר ותורמים יותר לחברה.
  • מתוך כך נשאף לגדל ילדים בעלי יכולת מנהיגות עצמית, הבנויה על אדני התורה.

למי מיועד בית המדרש ?

  • בית המדרש מיועד לתלמידי כתות א-ו, בנים/ת שבחרו ללמוד באופן עצמאי, מונחה
  • שעות הפעילות בו מחולקות לחלוקה גילאית (א-ג, ד-ו) בהפרדה בין הבנים לבנות.
  • לבקשת הילדים- בית המדרש מהווה גם מקום לתפילות שחרית ומנחה למעוניינים

 

אז מה יש לנו בבית המדרש?

בית המדרש מזמין את הילדים לפעילות העשרה בנושאים שונים. משתדלים ליצור פעילויות שיבנו את בניין כישרון הילדים, ויפנו למגוון  האינטליגנציות הקיימות.
בבית המדרש קיימים 5 מחשבים חדשים שמחוברים לרשת הבית ספרית ולאינטרנט. במחשבים אלו מותר לעסוק רק בדברי קודש. לצורך כך אנו משתדלים להוסיף לפעילויות המוצעות לתלמידים הפניות לפעילויות מתוקשבות, המפנות לאתרים מסוימים או לעבודה עם סביבת עבודה מתוקשבת במחשב.
בבית המדרש קיים  לכל תלמיד קלסר מיוחד, בו שומר הוא את עבודותיו.
בבית המדרש קיימת ספרית קדש והעשרה.  בספריה זו מבחר ספרי קדש וכן ספרי עזר כגון אנציקלופדיות, מילונים, קונקורדנציה ועוד...  (נשמח לתרומות נוספות של ספרים).
 

מה אפשר ללמוד בבית המדרש?

  • ילד יכול לבחור ללמוד בבית המדרש נושא תורני שמעניין אותו. לצורך כך נמצא בבית המדרש מבוגר שתפקידו לסייע ולהדריך את הילד ( אם הוא צריך עזרה) (כרגע יש לנו מנחה רק לחלק מהשעות, ואנו שואפים להרחיב ולהעשיר את מאגר המנחים ע"מ לכסות כמה שיותר שעות שבועיות.)
  • ילד יכול לבצע בבית המדרש משימה תורנית שקיבל מהמורה.
  • ילד יכול לעסוק בבית המדרש בפעילויות העשרתיות מובנות- בנושאי: חגים ומועדים- יום הזיכרון לשואה ולגבורה, יום העצמאות ויום הזיכרון, ל"ג בעומר, שבועות ועוד.  גדולי ישראל- פעילות העשרתית על רבנים ואישים שונים בעבר ובהווה. פרשת שבוע- ע"פ החומש.

בע"ה, בהמשך יהיו גם פעילויות במשנה ובנושאים נוספים ע"פ בקשת התלמידים.

שיעורי בחירה- שיעורים העשרתים בנושאים השונים ( אישים, הלכה , פ"ש, תנ"ך, חגים ומועדים, -כמפורט במערכת) ע"י המנחים בבית המדרש. השיעור נמשך כ-20 ד', ומיועדים לכל המתעניינים בנושא. בשיעורים אלו כל יחידה עומדת בפני עצמה, ולכן ילד יכול להצטרף או להעדר מלימוד זה.

 

בית מדרש בוקר –מתמידים מתוך בחירה

בכל בקר מגיעים עשרות תלמידים לפני פתיחת  הלימודים ללימוד  משותף מתוך בחירה בבית המדרש. הלימוד משותף לגילאים שונים היוצר אווירה מיוחדת וחמה בתוך בית המדרש. לימוד תנ"ך בקיאות יום אחרי יום ,כשהתלמידים מתמידים להגיע בכל יום תוך בחירה אישית  ובשמחה.