בהר חברון אוהבים כלבים אבל, לא משוטטים.

הכלבים הם החברים הטובים ביותר שלנו, לא דורשים יותר מדי, הם חלק מהמשפחה,נאמנים ויקרים ללבנו. אבל..... לא כולם מרגישים כך ועלינו לחשוב על רווחת הקהילה כולה.
 

7 שנים נסיון כוטרינר במגזר הכפרי בהר חברון הפגישו אותי עם מקרים רבים הקשורים בכלבים משוטטים בישובים:

בכדי – למנוע בהלה בקרב הילדים והולכי רגל תמימים.

בכדי – למנוע מטרד בחצרות הבתים,הרס גינות,סחיבת נעלים וכו'...

בכדי שניתן יהיה לאתר כלבים משוטטים ללא בעלים,והכי חשוב בכדי שהכלבים שלנו לא יהיו חשופים למפגש עם חיות הבר שיכולות להעביר להם ולנו את מחלת הכלבת חשוכת המרפא שנפוצה באזורנו.
 

אנו דורשים מכל בעלי הכלבים ביישובי המועצה האזורית הר חברון בהתאם לחוק,להחזיק את כלביהם בתחום ביתם ולא משוחררים ברחבי היישוב. ההליכה עם הכלב בשטח הישוב תעשה עם רצועה בלבד שאורכה לא יעלה על 5 מטרים ובלבד שאורכה וטיבה יאפשר למי שמחזיק בכלב לשלוט בו בכל רגע ולמנוע מהכלב להשתחרר ממנה או לפגוע באחרים. כלב מגזע מסוכן יוחזק בידי אדם בוגר מ- 18 שנה וברצועה שאורכה עד 2 מטרים ופיו של הכלב חסום בזמם.
 

המועצה תמשיך לפעול נגד תופעת הכלבים המשוטטים כדי להגן על בריאות ובטחון הציבור

ולמנוע מפגע תברואתי וגרימת נזק כלכלי לתושבים.

כלבים שימצאו משוטטים ברשות הרבים בכל סוגיהם ובכל הגדלים ועל אף שהם מחוסנים ועם רשיון להחזקתם ולא כל שכן אלו שאינם – יתפסו ויילקחו להסגר. הכלב יוחזר לבעליו רק לאחר תשלום הוצאות הלכידה והשהיה בהסגר. הסכומים יגבו מבעל הכלב גם במקרה שהכלב לא ישוחרר על ידו.

במקרים של תופעת שוטטות של כלב שחוזרת על עצמה מספר פעמים,רופא וטרינר רשותי רשאי לבטל את הרשיון להחזקת כלב,לתפסו ולהעבירו למאורות הרשות,הכלב לא יוחזר לבעליו     

 

תושבי הר חברון,

כוטרינר וחובב כלבים מושבע,אני מודע לרגשותיהם של בעלי הכלבים.

באזורינו הכפרי והיפה יש כל כך הרבה מקומות שבהם ניתן לטייל עם הכלב האהוב,מחוץ למקום מגורים וקרוב לבית מבלי להפריע לאיש ולרווחת הכלב. בזה אני רואה הבדל בין ישוב כפרי לעיר וביחד עם חצר מגודרת זה נקרא "איכות חיים לכלב".

אנא שמרו על כלביכם לעצמכם וכך תמנעו מטרדים לשכנים.

להזכירכם: לא יחזיק אדם כלב שגילו עולה על שלושה חודשים אלא אם כן ברשותו רשיון בר תוקף להחזקת כלב,הכלב מסומן בשבב אלקטרוני ומחוסן נגד כלבת.

תוקפו של הרשיון הוא לשנה אחת ויש לחדשו עם מתן חיסון הכלבת.

 

ב ב ר כ ה,

ד"ר מיכאל ורנבסקי
רופא וטרינר רשותי